כולנו מגיעים מדי פעם לסכסוך משמעותי שעלול להעכיר את היחסים שלנו עם אנשים וגופים אחרים שהם חלק בלתי נפרד מחיינו. רבים מאיתנו פונים לבית המשפט כדי ליישב את הנושא אחת ולתמיד, אבל מסתבר שלא תמיד משתלם לתבוע.

 כיצד הייתם מגיבים אם הילדים שלכם היו טוענים שהם כל כך עסוקים, שאין להם זמן להיפגש אתכם ושהם לא מעוניינים בכך? לאחר שנערה בת 15 נתנה את ההסבר הזה לאימה, האם החליטה לגשת לבית המשפט לענייני משפחה.
האם טענה כי היתה אמורה להתראות עם ילדתה, בהתאם למה שנקבע בהסכם הגירושין, אך בעקבות הסתה מצד בן זוגה לשעבר הנערה מסרבת להיפגש עמה.

בתביעה שהוגשה טענה האם שבעלה לשעבר אינו עומד בהסכם, ושהסדרי הראייה למעשה אינם מתקיימים. השופט בתיק זה, קבע כי יש לאפשר לילדה להביע את דעותיה. במסגרת פגישה הנערה הסבירה לו שהיא איננה מרגישה צורך להיפגש עם אמה לעיתים תכופות, בגלל עיסוקיה ותחביביה הרבים. כמו כן הדגישה בפניו את הקשר החברי והמיוחד עם אביה, והשוותה אותו לקשריה הרופפים עם אמה לאורך השנים.
לאור דברים אלה, השופט הכריע כי הנערה לא חייבת לפגוש את אימה, למרות הסכם הגירושין.

יישוב סכסוכים היה יכול למנוע זאת? יתכן

תשובתו של בית המשפט לענייני משפחה היתה כואבת מאוד עבור האם. אין הלם גדול יותר ועלבון צורם יותר מכך שהבת תקבל אישור רשמי לא לבקר את אימה – זו שנשאה אותה ברחמה 9 חודשים וטיפלה בה לאורך השנים. לו היתה פונה למגשר, במקום לבית המשפט, יתכן והיו יכולים להגיע לעמק השווה, ולמצוא הסדר אחר שכן היה עובד ביניהן.

מה זה יישוב סכסוכים?

יישוב סכסוכים הוא אחד מהדרכים הרבות שקיימות כיום על מנת לפתור מחלוקות כאלה ואחרות. מדובר בהליך שמתבצע מחוץ לכותלי בית המשפט, מבלי "סחבת" שנמשכת על פני חודשים ושנים בגלל העומס על בתי המשפט, ובדרך כלל מדובר בהליך זול יותר, נעים יותר ופשוט יותר עבור כל הצדדים.

כמגשרת מוסמכת, עו"ד לימור אביטן מקדמת את התהליך המאפשר להגיע לידי הבנות והסכמות, אך אין בידה את הכוח לכפות את הפתרון על הצדדים. שיטה זו מקובלת מאוד כפתרון אלטרנטיבי ליישוב סכסוכים בין גורמים שונים, כולל בני משפחה.

 

 לפרטים נוספים תוכלו לפנות לעו"ד לימור אביטן בטלפון 052-5564499

התקשר עכשיו