עורך דין גירושין אזרחיים

  • Category

עורך דין גירושין אזרחיים

לא מעט זוגות בחרו מרצון או נאלצו לבחור באפשרות של נישואים אזרחיים, כל אחד מסיבותיו. ברבות השנים חלקם הגיעו להחלטה על פירוק הקשר הזוגי ועל רצונם להתגרש. לכאורה, מכיוון שנישאו מחוץ לרבנות הרי שגם גירושיהם אינם קשורים אליה – אך לא כך הוא. יתר על כן, הם אינם פטורים מלהגיע להסכמות הנוגעות למכלול היבטי החיים שימשיכו לערב את שניהם – ובוודאי לגבי הילדים.

למה דווקא לרבנות?

נכון, החלטתם או נאלצתם להתחתן בטקס אזרחי וקיבלתם הכרה ממשרד הפנים בדבר נישואיכם על מנת ליהנות מכל הזכויות החוקיות של אנשים נשואים. יחד עם זאת, בבואכם להתגרש אין מנוס מקבלת גט ולו על מנת לחלק את הנכסים המשותפים בהתאם לחוק יחסי הממון, ובכלל – כדי לפתוח דף חדש בחיים שאולי יכלול בעתיד עוד ילדים עם בן זוג אחר. "הבעיה" היא שבמדינת ישראל ניתן להתחתן מחוץ לרבנות אך לא ניתן להתגרש בלעדיה, ואפילו לבית משפט לענייני משפחה אין דריסת רגל בנושא. אמנם, את כלל הנושאים תוכלו ללבן אם עם עורך דין גירושין אזרחיים, לחתום על הסכם ולהביאו לאישורו של בית המשפט, אך את הגט עליכם להוציא בבית הדין הרבני. אם הדבר מנחם אתכם, לפחות לא תצטרכו להביא בפני הדיינים את העילות לגירושין, והם יאשרו אותם לאור הבעת רצון מפורשת משניכם.

 

זקוקים לייעוץ וליווי מטעם עורך דין גירושין אזרחיים? פנו אל עורכת דין לענייני משפחה לימור אביטן בטלפונים 08-6655655 או 052-5564433.

התקשר עכשיו